bolecina-drustvo-zebra

Društvo Zebra združuje bolnike s kronično bolečino in utrujenostjo

V Notranjsko Primorskih novicah je izšel članek o Društvu Zebra.

»Vedno več ljudi se spopada s kronično utrujenostjo pa tudi s kronično bolečino. Dve od bolezni, ki to povzročata, sta fibromialgija in sindrom kronične utrujenosti, ki ima zelo ponesrečeno ime, saj pri tej bolezni ne gre le za hudo utrujenost, ampak za tako hudo izčrpanost zaradi vnetij v telesu, da človeku odvzame sposobnost normalnega funkcioniranja v vsakdanjem življenju in bivanju. V tujini ga imenujejo tudi mialgični encefalomielitis, pri nas pa to ime ni tako zelo uveljavljeno. Bolniki so se kar nekaj let pogovarjali in si skušali pomagati v različnih internetnih skupinah, pred dobrim letom dni pa smo zasnovali Društvo bolnikov Zebra, slovensko društvo za fibromialgijo in druge bolezni ali sindrome, ki povzročajo kronično bolečino. Društvo ima sedež v Postojni, člane pa iz vse Slovenije.«

Članek si lahko v celoti preberete tukaj.

Delite naprej ...

Podobne objave