utrujenost

Odličen članek, vreden branja

Eden boljših člankov na temo CFS (sindroma kronične utrujenosti – SKU).

Prepričana sem, da SKU in fibromialgijo v praksi precej zamenjujejo tudi zdravniki.
Članek je precej dolg, govori pa o tem, kako je SKU zelo verjetno možno lahko tudi bolezen mikro ožilja in posledičnih presnovnih motenj kisika in hranil, ter neodstranjevanja presnovkov. Hkrati pravi, da je zelo verjetno vzrok virus, ki je napadel celo telo, tudi srce. Pri čemer posledično ne pride do sproščanja srca, oz diastolicna funkcija ne dela kot je treba.

Zaradi tega se energija ne obnavlja in če karkoli delaš, posledično kasneje več dni ležiš. Dotika se tudi področja mitohondrijev. Predvsem pa razlaga, kako je bila zadeva z neposrečenim imenom bolezni najbolj verjetno politično nastavljena (kronična utrujenost vsekakor ni primerno ime za to izredno hudo fizično bolezen), saj je marsikaterim na oblasti prav prišlo prikazovanje bolezni kot psihično stanje, kar seveda ni. Odličen članek, vreden branja.

Več najdete tukaj.

Delite naprej ...

Podobne objave