antifosfolipidni-sindrom-knjizica

Pridružene bolezni- antifosfolipidni sindrom

Antifosfosfolipidni sindrom (APS = Antiphospholipid syndrome) ali Hughesov sindrom – znan tudi kot »sindrom lepljive krvi« – je bolezen, ki povzroča nastajanje krvnih strdkov v arterijah ali venah, je pa tudi eden pomembnejših vzrokov za različne zaplete v nosečnosti.

APS je eden najpogostejših vzrokov za možgansko kap pri mlajših ljudeh. Ocenjeno je, da ima eden od petih pacientov z možgansko kapjo pred 40 letom APS. APS prizadene vse starostne skupine. Pri mlajših, ki nimajo drugih dejavnikov tveganja, je med pogostejšimi razlogi za nastanek krvnih strdkov.

aps-naslovnica

Ena od bolezni, ki je včasih lahko tudi pridružena fibromialgiji, je antifosfolipidni sindrom. Prepogosto bolezen ni diagnosticirana, povzroča pa številne težave, bolečine in utrujenost.

Več o njej najdete v e-knjižici ANTIFOSFOLIPIDNI SINDROM, katero si lahko v obliki .pdf dokumenta prenesete s klikom na spodnji gumb.

Delite naprej ...

Podobne objave