bolecina-prsni-kos

ME/CFS in fibromiaglija – možne povezave z mikrovaskularno disfunkcijo in vazospazmi

Vas boli v prsnem košu? Vam je slabo iz prsnega koša? Ste strašno zadihani po naporu? Ali pa se morda ponoči zbudite in vas tako stiska, kot bi imeli skalo na prsnem košu in par minut ne morete dihat? Mikrovaskularna disfunkcija in vazospazmi niso zelo dobro raziskane stvari, predvsem pa jim ne vedo vzroka. Nisem medicinski delavec, pripovedujem iz laičnih mnogoletnih izkušenj, zelo veliko izobraževanja, največ pa iz pogovorov z ogromno bolniki s podobnimi težavami.

Morda moja laična razmišljanja ne govorijo čisto enako, kot govori klasična medicina, vsekakor pa v letih raziskovanja srečujem vedno več ljudi, ki imajo tovrstne težave v povezavi z mialgičnim encefalomielitisom (sindromom kronične utrujenosti) in fibromialgijo. V videu več o tem, kaj bi lahko bil vzrok težav, kako se te težave izražajo in o nujnosti, obrnit se na zdravnika, kadar imate slabosti in bolečine v prsih. Fibromialgija in ME/CFS imata več obrazov. Dobro jih je spoznati, da si znate pomagati.

Delite naprej ...

Podobne objave