neznosna-bolecina

Ko bolečina postane neznosna

V Notranjsko Primorskih novicah je izšel članek Barbare Gros o tem kako je, ko bolečina postane neznosna.

»Sindrom kronične utrujenosti ima zelo neustrezno ime, saj ne gre za navadno utrujenost, ampak za popolno izžetost organizma, ki ne mine in je stalno prisotna leta in leta, navadno pa se pojavi po prebolenem virusu. Tako kot tudi fibromialgija je v svetovnem merilu slabo poznan in ju pogosto zamenjujejo. Sindrom kronične utrujenosti je po simptomatiki izredno podoben dolgemu covidu, le da ga ljudje navadno dobijo po prebolelem virusu Epstein-Barr ali citomegalovirusu, medtem ko fibromialgijo navadno dobijo po poškodbi ali travmi druge vrste. Če posplošimo, je pri fibromialgiji več bolečin, pri sindromu kronične utrujenosti pa več utrujenosti. Sta pa obe bolezni ekstremno izčrpavajoči in boleči.«

Članek si lahko v celoti preberete tukaj.

Delite naprej ...

Podobne objave