dolenjske-toplice-bazen

Program obnovitvene rehabilitacije v Termah Dolenjske Toplice

Spoštovane članice in člani Društva bolnikov Zebra!

Verjamem da že komaj čakate na obnovitveno rehabilitacijo in sprostitev.

Termin od 5. 6. do 12. 6. 2022 je rezerviran za nas, Društvo bolnikov Zebra, v Termah Dolenjske Toplice.

TERME DOLENJSKE TOPLICE sezona B (31.3.- 6.11. 2022)Storitev za 7 nočiDvoposteljna sobaEnoposteljna soba
HOTEL KRISTAL****
polpenzion392,00 EUR 497,00 EUR
HOTEL KRISTAL**** polni penzion 497,00 EUR 602,00 EUR

Doplačilo: turistična taksa 2,50 EUR na noč

Paket samoplačniškega programa fibromialgija: 5x fango hrbta po ceni 14 €-20 % popust) 56 € in 5x delna masaža hrbta 15 min paketna cena 75 €, skupaj paket 131 €. ki ga je potrebno rezervirati skupaj z namestitvijo.

Delovne naloge za ZZZS rehabilitacijo pošljete v Terme Dolenjske Toplice s stopnjo nujnosti s stopnjo nujnosti hitro do 22.1.2022 s pošto in pripisom za „Društvo Zebra 5.-12.6.2022“.

Posebna ponudba za člane društev v času bivanja v Termah Krka: PAKET ZANJO/ZANJ po posebni akcijski ceni 35 EUR na osebo (redna cena paketa je 54 EUR).Paket vsebuje 20-minutno masažo hrbta in 20-minutno aroma kopel. Paket je potrebno rezervirati hkrati z namestitvijo, da vam lahko zagotovimo izvedbo v času vašega bivanja in akcijske cene.

Naša ponudba vključuje:

 • namestitev v dvoposteljni ali enoposteljni sobi hotela Kristal****
 • polni ali polpenzion z dnevno izbiro uravnotežene in zdrave hrane
 • uporaba kopalnega plašča
 • dnevno vsaj tri aktivnosti vodene telesne vadbe (hidrogimnastika, vodna aerobika, kardiovadba pod strokovnim nadzorom, nordijska hoja ali vodeni sprehodi)
 • brezplačno kopanje v hotelskih bazenih vse dni bivanja, tudi na dan prihoda in odhoda
 • zdravstvena predavanja iz nabora vsebin na posamezni lokaciji
 • bogat animacijski program in organizacija izletov na željo društva
 • 10 % popusta na vse zdravstvene in velneške storitve
 • brezplačen dostop do interneta v sobi in skupnih hotelskih prostorih
 • možnost obročnega odplačila aranžmaja (3 obroki s kartico Maestro) in unovčitve turističnih bonov
 • NOVO: 1x vstop v savno

V kolikor se nam odločite pridružiti, izpolnite izpolnjeno prijavnico (kliknite na spodnji gumb) in jo najkasneje do 20. 1. 2022 pošljite na mail: barbara.g@drustvobolnikovzebra.si.

Kontakt in informacije: Barbara Gros, predsednica društva, telefon: 070 100 132

Veselimo se vaše družbe!

Hkrati vabimo nove člane, da se nam pridružite.

Lepo nam bo!

Barbara Gros, predsednica Društva bolnikov Zebra


BREZPLAČNI PROGRAM ČUJEČNOSTI, VITALNOSTI IN SPROSTITVE zajema:

*Čuječnost, vitalnost in sprostitev

Čuječnost je zavedanje neposredne izkušnje z odnosom sprejemanja, odprtosti in radovednosti. Pomemben del čuječnosti je tudi prijaznost do sebe in krepitev sočutja – tako do sebe kot do drugih, do sveta. Redno izvajanje prakse čuječnosti lahko okrepi občutke notranje mirnosti, dobro počutje, pripomore k višjemu vrednotenju samega sebe, zmanjšuje stres, tesnobo in depresivnost.

Brezplačne vadbe in delavnice v Termah Dolenjske Toplice:

 • Čuječna gozdna kopel
 • Sproščanje in regeneracija v naravi
 • Zvočna kopel s tibetanskimi skledami in gongom
 • Odsmejmo stres in okrepimo vitalnost
 • Vaje za srčno koherenco
 • EFT tehnika tapkanja

Čuječna gozdna kopel

To je malo drugačen sprehod, ko si dovolimo, da se naš svet upočasni in doživljamo gozd z vsemi čutili. Gozd ima mnogotere blagodejne učinke – sprošča, bistri in vrača energijo, zdravilno pa deluje tudi zaradi fotoncidov, organskih spojin, ki jih drevesa proizvajajo za lastno zaščito pred glivicami, bakterijam in plesnim, prav ti pa krepijo tudi naš imunski sistem.

Sproščanje in regeneracija v naravi

S čuječnim zavedanjem sebe in narave nas pot vodi skozi zdraviliški park do gozda in na travnik, kjer z različnimi aktivnostmi sproščamo napetosti, ki so se nabrale v telesu, in se odpremo darovom, ki jih ponuja narava.

Zvočna kopel s tibetanskimi skledami in gongom

Blagodejne vibracije, harmonije in zvoki gonga ter tibetanskih skled učinkujejo na nas celostno – duševno, čustveno in telesno. Gre za prastaro obliko regeneracije; zvoki harmonizirajo, imajo blagodejen učinek, omogočajo sproščanje, odpravljanje napetosti, sprostitev uma in vsakič znova svojevrstno izkušnjo.

Odsmejmo stres in okrepimo vitalnost

Tehnike joge smeha združujejo dihalne vaje s smejalnimi vajami. Z njimi krepimo srčno-žilni sistem in sproščamo stres, napetost. Ob teh vajah se vnos kisika v telo poveča, zaradi česar čutimo več energije in vitalnosti, krepimo tudi imunski sistem.

Vaje za srčno koherenco

Srčna koherenca pomeni usklajeno delovanje srca in možganov s pomočjo diha in prijetnih občutkov. Z vajami za srčno koherenco se naučimo uravnavanja srčnega ritma in dihanja, s čimer ublažimo stresni odziv telesa, se naučimo nadzirati stres, tesnobo in povečamo vitalnost.

EFT tehnika tapkanja

EFT tehnika tapkanja (Emotional Freedom Technique) je tehnika čustvenega osvobajanja, pri kateri s ponavljanjem določenih trditev ter istočasnim tapkanjem po akupunkturnih točkah na telesu reguliramo močna čutenja, zmanjšujemo moč prepričanj, vzorcev, sproščamo stresni odziv telesa, umirjamo živčni sistem; pomaga tudi pri zmanjševanju bolečine.

Za izvajanje aktivnosti niso potrebna posebna oblačila ali priprave.

Prijazno vabljeni!

Delite naprej ...

Podobne objave